A 2014-es önkormányzati választást elcsalta a Fidesz Szekszárdon.
Bírósági végzés is született az ügyben, így egy teljes körzetben és egy másik körzet két szavazókörében új választást tartottak. A teljes körzetben a baloldal jelöltje fölényesen győzött. Az MSZP Szekszárdi Szervezete büntető feljelentést is tett az ügyben, melyet nemrég zártak le azzal, hogy nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése. Ez hatalmas kérdőjeleket vet fel a nyomozóhatóság felé, hiszen így teljesen érthetetlen, hogy a meghozott ítélőtábla végzés alapján miért rendeltek el új szavazást, ha nem állapítható meg a Btk-ban megfogalmazott választói akarat befolyásolása. Teltek a napok, hetek, hónapok, a nyomozás során a hatóságnak még sem sikerült beszereznie semmiféle információt. Az MSZP Szekszárdi Szervezetéhez azonban újabb és újabb tanúk kopogtattak be.
Egyik szemtanú volt E. Imre, aki ismerősével filmre is vette a szavazóknak történő pénzosztást és a vitát is, mikor arról vitatkoztak, ki miért kapott ötezret, vagy háromezret. Miután az MSZP Szekszárdi Szervezete feljelentés kiegészítést tett a tanúk megjelölésével és az általuk elmondottak csatolásával furcsa és egyben elgondolkodtató esemény történt, mely utoljára a Szálasi kormány tetteiben köszönt vissza.
Két rendőrruhába öltözött személy egy rendőrautóval megjelent E. Imre házánál, majd egy valósnak tűnő történettel bementek az állampolgár lakásába. Itt azonnal kutatni kezdtek, elsősorban a CD, DVD lemezek között. A véletlen folytán a Szekszárdi Szervezet elnöke ekkor hívta fel az állampolgárt, aki tájékoztatta arról, éppen házkutatás folyik nála, nem tudni miért. A szervezet elnöke elmondta milyen iratokkal kell rendelkeznie a rendőröknek házkutatás esetén, illetve milyen jegyzőkönyvet kell felvenniük. Rövid idő elteltével a szervezet elnöke felhívta a Szekszárdi Rendőrkapitányság közrendvédelmi osztályvezetőjét megkérdezve, tud-e a házkutatásról. A nemleges választ követően az elnök javasolta az állampolgárnak tegyen feljelentést, mivel vélhetően álrendőrök kutattak nála. A feljelentést E. Imre megtette, nyomozás indult. Tanúként kihallgatta a Szekszárdi Nyomozóügyészség az MSZP Szekszárdi elnökét is, aki az ügyészi kérdésre elmondta, véleménye szerint a választási csalásról készült filmfelvételt keresték az álrendőrök.
Ami elgondolkodtató az eljárásban az az, hogy a nyomozóhatóság még arra sem vette a fáradságot, hogy az illegális házkutatás elszenvedőjének megmutassák a rendőrök fényképeinek archívumát, vagy fantom képet készíttessenek szakemberrel, pedig mindkét esetben meg lenne az esély az elkövetők kilétének felderítésére. A nyomozást megszüntető határozatban az ügyészség leírja, semmi olyan adatot nem tudtak felderíteni, mely az illegális házkutatás elszenvedőjének állítását igazolná.
Egy jogállamban, ahol az állampolgárok érdekeit védi a törvény, fantom képet tesznek közzé, fénykép nyilvántartást nézetnek át a sértettel és mindent elkövetnek annak érdekében, nehogy a demokratikus alapvető emberi jogok sérüljenek.
Mindez persze egy demokratikus jogállamra vonatkozik.
2015. április 13. Panasz jogosulatlan házkutatással szemben
2015. március 31. Feljelentés kiegészítés TMFU
2015. június 18. a bűntetőügy átkerül a Szekszárdi Nyomozó Ügyészséghez
2015. június 6. A nyomozást megszűntető határozat
2015. június 10. Határozat a nyomozás megszüntetéséről
2015. szeptember 1.
Kurtyán Ferenc
elnök
MSZP Szekszárdi Szervezete
(Címlap: Forrás: pixabay.com)
A megjelenő vélemények nem feltétlenül tükrözik a CIVILHETES szerkesztőségének álláspontját.