HTML

Naptár

április 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Friss topikok

Július 1-jétől a Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola összeolvadásával létrejön a Pallasz Athéné Egyetem - ezt tartalmazza az oktatási törvények módosítása, amelyet kedden 109 igen és 9 nem szavazattal, 51 tartózkodás mellett fogadott el az Országgyűlés. 

A Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola összeolvadásával létrejön a Pallasz Athéné Egyetem 2016. július 1-jétől. Az intézmény az alkalmazott tudományok egyeteme lesz. – írta tegnap több Bács megyei hírportál.

A hír, hogy az eredetileg Kecskeméti Egyetemnek indult felsőoktatási intézmény egy görög mitológiai alakról kapja majd a nevét, enyhén szólva is kiverte a biztosítékot az érintett főiskolák hallgatóinak, tanárainak és a városok lakóinak körében. Amint az ismeretes Pallasz Athéné a bölcsesség, az igazságos háború, a jog, az igazságosság, a művészetek, a kézművesség és a képzés istennője a görög mitológiában. Figyelemmel a fentiekre, álláspontunk szerint a Pallasz Athéné elnevezés hozzájárul az egyetem
szellemiségének a kifejezéséhez - írták az egyetem elnevezésének indoklásában a módosítást benyújtó kormánypárti politikusok, név szerint Dr. Bene Ildikó és Balla György szolnoki országgyűlési képviselők.

A december 1-i parlamenti szavazáson a törvényt, s vele együtt ezt a névmódosítást a két kecskeméti országgyűlési képviselő, Dr. Zombor Gábor és Dr. Salacz László is megszavazta.

Kiakadtak az emberek a névválasztáson

A hallgatók és a tanárok is a fejük fogják, hogy kinek lehetett az ötlete a Pallasz Athéné, mint új név, és legfőképpen hogyan fogadhatnak el a magyar országgyűlésben ilyen nevet egy magyarországi, leendő egyetemnek. A tanárok nyilván megfontoltságuk okán visszafogottan - és nem nyíltan - de ellenzik ezt a névválasztást, a hallgatók pedig nyilván nem tartanak attól, hogy esetleg kirúgják őket - hiszen akkor kit foglalkoztatnának, és különben is: egységben az erő! - tudtuk meg főiskolai hallgatóktól.

A főiskolai hallgatók többen felvetették, hogy miért nem egy magyar tudós-feltalálóról kapják az iskolák a nevüket. Valójában nagyon nehéz megmagyarázni, hogy miért szorul rá Magyarország egy görög-mitológiai istennőre, mint amilyen Pallasz Athéné, amikor kulturálisan a görögökhöz nincs a magyaroknak köze. 

Matolcsy keze is benne lehet…

Az alábbi facebook bejegyzés szerint a két érintett főiskola szenátusa több lehetséges elnevezést is felvetett, a jelek szerint sikertelenül:

„Kedves Hallgatók!
A Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola szenátusa egy elég hosszú javaslatlistát állított össze, amiben volt magyar tudományos személyiség, kunsági, jászsági és egyéb vonatkozású névjavaslatok is. A Kecskeméti Főiskola szenátusa a Kecskeméti Egyetem elnevezést javasolta a minisztériumnak, de azt elvetették.
A Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvánnyal (az MNB az alapítványt kimondottan a kecskeméti gazdasági képzés indítására hozta létre) vont párhuzamok jogosak, hiszen az alapítvány építteti az új campust, illetve az új gazdálkodási és menedzsment alapszak is alapítványi támogatással indul.”
A mai napon aláírásgyűjtés indult, amely az alábbi linken érhető el:http://www.peticiok.com/megfelelbb_nevet_az_egytemnek

forrás: keol.hu, magyarfoldre.hu/cikkek/3588/kiakadtak_az_emberek_pallasz_athene_egyetem_a_kecskemeti_foisk

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://civilhetes.blog.hu/api/trackback/id/tr598148252

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása